Arçelik Buzdolabı Motor Değişimi

26 Kasım 2020 ile acibademarcelik

Arçelik buzdolabı motor değişimi, kesinlikle yerinde yapılan bir işlemdir. Hangi servisi çağırırsanız çağırın bu işlem yerinde yapılır. Eğer atölyeye almak isterlerse buzdolabınızı vermeyin! Bizler donanımlı servis araçlarımız sayesinde buzdolabı motorlarını, oksijeni, gazı ve bağlantı kitlerini yanımızda taşıyoruz.

Buzdolabı Motor Değişimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle teşhisin doğru konulması esastır. Eğer yanlış teşhis konulursa geri dönüşü olmaz. Bu yüzden eski motor üzerinde hem ölçüm yapıyor hemde dışarıdan elektrik vererek arızanın teşhisini netleştiriyoruz. Motor değişimi kesin ise motoru söküyor, kondanserin temizliğini yapıyor ve tüm bağlantı elemanlarını değiştiriyoruz. Yeni bir filtre, yeni bir sibop ve sistem temizliği ile sıfır takılan motorun uzun ömürlü olması için tüm işlemleri sırası ve titizlikle yapıyoruz.

Arçelik buzdolabı modellerinde genellikle eski değil de yeni cihazların motorlarında sık arızalar görülür. Yeni nesil cihazların tamamına yakını da R600 yanıcı gaz kullanıyor. Bu yüzden çok dikkatli ve titiz bir işçilik ile buzdolabı motor değişimi yapılmalıdır. Servisimiz tarafından yapılan Arçelik buzdolabı motor değişimi 1 sene garantilidir. Bu cihazın 1 sene çalışacağı anlamına gelmez. Ortalama bakır sargı buzdolabı motorları 5 – 8 yıl arası kullanılmaktadır. Aklınıza takılan sorular için 0532 205 10 41 whatsapp hattımızda yazabilirsiniz.